Cumartesi, Temmuz 20

Günlük giriş 300 milyon dolara yaklaştı

Bitcoin Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler), azalan kripto para piyasasının ortasında 8 Temmuz’da 295 milyon dolar ile bir aydan uzun sürenin en büyük net giriş gününü kaydetti.

Bu, tüm fonlar için net girişlerin olumlu olduğu son üç haftalık ticaretin ilk günüydü.

BlackRock’un fonu, 187,2 milyon dolarlık günlük en büyük girişi kaydederken, onu 61,5 milyon dolarlık Fidelity takip etti.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) da nadir görülen bir pozitif fiyat hareketine tanık oldu ve 25,1 milyon dolarlık bir giriş kaydetti.

8 Temmuz, ETF’lerin 488 milyon dolarlık sermaye çektiği 5 Haziran’dan bu yana en büyük giriş günü oldu.

8 Temmuz’da Bitcoin ETF’lerine 295 milyon dolar değerinde yeni girişler oldu. Kaynak FarSide

Alman hükümetinin BTC satışları ve Mt. Gox’un alacaklılarına yapılacak geri ödemelerle ilgili olarak piyasadaki daha geniş endişeler devam ediyor.

Alman hükümeti bugüne kadar borsalara ve piyasa yapıcılara 26.200 BTC’nin (1,5 milyar dolar değerinde) üzerinde transfer gerçekleştirdi. Arkham Intelligence’ın verilerine göre, yayınlandığı tarihte cüzdanda 1,57 milyar dolar değerinde 27.460 BTC bulunuyor.

Alman hükümeti 1,57 milyar dolar değerinde BTC’ye sahip. Kaynak: Arkham

Başarısız kripto para borsası Mt. Gox, 2014’teki bir hacklemede para kaybeden alacaklılara borcunu ödemeye başlarken önümüzdeki aylarda 8,5 milyar dolarlık BTC’nin piyasaya çıkabileceğine dair korkular var.

Ancak bazı analistler Mt. Gox, Bitcoin satışlarına ilişkin korkuların abartılı olabileceğini söylüyor.

Bitcoin’in (BTC) fiyatı son iki haftadır düşüş gösterdi ve 5 Temmuz’da 53.600 dolara kadar düştü. Bu, varlığın bu yılın Şubat ayından bu yana ilk kez 54.000 doların altında işlem görmesi anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu