Cumartesi, Temmuz 20

SON DAKİKA | İsrail ordusu, Şifa Hastanesi’ne askeri operasyon başlattı! Saatler sonra gelen itiraf: ‘Hiçbir belirti yok’

İsrail Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdürüyor. İsrail ordusu gece yarısından sonra Gazze’de tanklarla kuşattığı Şifa hastanesine yönelik operasyon başlattı.

İSRAİL ORDUSU SÖZCÜSÜ: ‘OPERASYON HASTANENİN ÖZEL BİR BÖLÜMÜNDE YAPILIYOR’

İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee, Platform X’te yaptığı paylaşımda, Şifa Tıp Merkezi’nin belirli bir bölümüne askeri operasyon düzenlendiğini söyledi.

Adraee, operasyonun vatandaşları, sağlık ekiplerini ve hastanedeki hastaları hedef almadığını söyledi.

Operasyon öncesinde konunun hastane yönetimine iletildiğini belirten Adraee, operasyon öncesi hastaların ve mültecilerin hastaneden tahliyesi için çaba sarf edildiğini vurguladı.

“RESİNELERDEN HİÇBİR İŞARET YOK”

Operasyon başladıktan sonra İsrail Ordu Radyosu’nda yer alan haberde, “Şifa hastanesinde kaçırılan kişilerin varlığına dair bir iz yok, taramalar devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.

Raporda, “hastanede İsrail güçleriyle, hastaların askerlerden ayrı bir yerde bulunmasıyla veya hastanenin sağlık ekipleriyle herhangi bir çatışma yaşanmadığı” belirtildi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Gözler Erdoğan ve Şimşek'te!Gözler Erdoğan ve Şimşek’te!
Türkiye'nin bahsettiği operasyonda istenen yaptırımlar açıklandıTürkiye’nin bahsettiği operasyonda istenen yaptırımlar açıklandı
Kiralar fahiş bir artışla ikiye katlandı!  Parkta çadır kurmayı düşünüyorKiralar fahiş bir artışla ikiye katlandı! Parkta çadır kurmayı düşünüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu