Cumartesi, Temmuz 20

Ronaldo: Lionel Messi ile aramızdaki rekabet artık bitti

Portekizli yıldız, İspanya’da Real Madrid takımında top koşturduğu dönemde ezeli rakip Barcelona’da oynayan Messi ile rekabetleri konusunda basına açıklamalarda bulundu.

Suudi Arabistan’da Al-Nassr takımı forması giyen Cristiano Ronaldo, kendisinin ve Lionel Messi’nin “futbol tarihini değiştirdiğini” ancak aralarındaki rekabetin artık “bittiğini” söyledi.

REKLAM

Portekizli yıldız, İspanya’da Real Madrid takımında top koşturduğu dönemde ezeli rakip Barcelona’da oynayan Messi ile rekabetleri konusunda basına açıklamalarda bulundu.

Portekiz’in Slovakya maçı öncesi konuşan Ronaldo, “Tüm dünyada saygı görüyoruz, en önemli şey bu.” dedi.

38 yaşındaki Ronaldo, Messi için “O kendi yolunu çiziyor, ben de kendi yolumu. Gördüğüm kadarıyla o da iyi iş çıkardı. Önemli olan devam etmek.” dedi.

“Arkadaş olmadık”

Messi ile arkadaş olmadıklarını söyleyen Portekizli yıldız, “Ronaldo’yu seviyorsanız Messi’den nefret etmenize gerek yok. İkimizde de çok iyiydik ve futbol tarihini değiştirdik. Dünyanın her yerinde saygı görüyoruz, en önemli şey bu. Gördüğüm kadarıyla o da gayet iyi durumda. Devam ediyor. Daha önce de söyledim, 15 yıl aynı sahneyi paylaştık ve sonuçta, arkadaşım değil, ama biz profesyonel meslektaşlarız ve birbirimize saygı duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ronaldo Real Madrid formasıyla 438 karşılaşmada 451 gol atarken, aralarında Şampiyonlar Ligi de için de olmak üzere 16 kupa kaldırdı.

Şu anda ABD’nin Miami takımını transfer olan Messi ise Barselona ile çıktığı 781 maçta, 674 gol kaydetti.

36 yaşındaki Arjantinli yıldız, İspanya’daki futbol macerası boyunca toplam 35 kupa kaldırdı.

Portekizli yıldız her yıl dünyanın en başarılı futbolcusuna verilen en iyi “Altın Top” ödülünü 5 kez, Messi ise 8 kez kazanma başarısı gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu