Cumartesi, Temmuz 20

McDonald’s: İsrail-Hamas savaşıyla bağlantılı boykot kampanyasından olumsuz etkileniyoruz

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

McDonald’s CEO’su Chris Kempczinski sosyal medya platformu LinkedIn’deki bir blog yazısında şunları söyledi: “Orta Doğu ve ötesindeki bazı pazarlar, savaş ve buna bağlı olarak McDonald’s gibi markaları etkileyen dezenformasyon nedeniyle önemli ticari etkiler yaşıyor.”

REKLAM

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri olan McDonald’s’ın CEO’su Chris Kempczinski, Ortadoğu ve çevre bölgelerde İsrail-Gazze savaşıyla ilgili şirket hakkında “yanlış bilgi” verilmesi nedeniyle satışların önemli ölçüde olumsuz etkilendiğini açıkladı.

Kempczinski, sosyal medya platformu LinkedIn’deki bir blog yazısında, “Orta Doğu ve ötesindeki bazı pazarlar, savaş ve buna bağlı olarak McDonald’s gibi markaları etkileyen dezenformasyon nedeniyle önemli ticari etkiler yaşıyor” dedi.

Kalplerinin Orta Doğu’daki savaştan etkilenen topluluklar ve ailelerle birlikte olduğunu vurgulayan Kempczinski, şunları söyledi: “Şiddetin her türünden nefret ediyoruz ve nefret söylemine kesinlikle karşıyız. Kapılarımızı herkese her zaman gururla açacağız.” ifadelerini kaydetti.

7 Ekim Hamas saldırısının ardından Filistinli destekçiler sosyal medyada McDonald’s, Starbucks, Coca-Cola ve Domino’s’un İsrail’deki bölgesel şubelerinin boykot kampanyaları kapsamında İsrail askerlerine bedava yemek sağladığını gösteren fotoğraf ve videolar paylaştı.

Bu paylaşımların “cesaret kırıcı ve asılsız” olduğunu belirten CEO, şunları söyledi: “McDonald’s, Müslüman ülkeler de dahil olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz her ülkede, binlerce kişiye iş sağlayarak topluluklarına hizmet etmek ve onları desteklemek için yorulmadan çalışan yerel girişimciler tarafından gururla temsil edilmektedir. .onların vatandaşları.” dedi.

McDonald’s daha önce çatışmada taraf olmadığını ve yan kuruluşlarının eylemlerinden sorumlu olmadığını açıklamıştı.

Kasım ayında, Filistin yanlısı bir örgüt olan Boykot, Yatırımların Geri Çekilmesi, Yaptırımlar (BDS) hareketi, İsrail ordusuna “açık destek” verdiği iddiası nedeniyle McDonald’s’a karşı protesto çağrısında bulundu.

Hafta başında McDonald’s Malezya, Gazze’deki çatışmayla ilgili “yanlış ve iftira niteliğindeki açıklamaların” kendilerini olumsuz etkilediğini iddia ederek BDS hareketinin bir koluna karşı dava açtı.

Reuters’e göre McDonald’s Malezya 1 milyon dolardan fazla tazminat talep edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu