Cumartesi, Temmuz 20

Hindistan ve Bangladeş’i Remal Tropikal Kasırgası vurdu! Çok sayıda kişi öldü, on binlerce ev yıkıldı

Tropikal kasırga Remal’in vurduğu Hindistan ve Bangladeş’te en az 16 kişi öldü. Bangladeşli iklim uzmanı Liakath Ali, birçok yerde suların yükseldiğini ve drenaj sistemlerini zorladığını belirterek, şunları söyledi: “Pek çok insan mahsur kaldı. Milyonlarca insanın elektriksiz ve barınaksız kalacağı uzun bir gece daha olacak. İnsanların bunun ne kadar olacağı hakkında hiçbir fikri yok.” evlerine, topraklarına ve hayvanlarına zarar verildi.” “dedi.

10 BİNLERE EV YIKILDI

Bangladeş’te en az 10 kişi hayatını kaybederken, 35 bine yakın ev yıkıldı, 115 bin ev ise kısmen hasar gördü.

AW214023_07
Hindistan’da 4’ü elektrik çarpması sonucu 6 kişi öldü, 1.200 elektrik direği ve 52 ağaç devrildi. Yetkililer, her iki ülkede de yaklaşık 1 milyon kişinin, Bangladeş’te 800 bin, Hindistan’da ise 110 bin civarında kişinin kabul merkezlerine sığındığını açıkladı.

AW214023_02

HIZ 135 KİLOMETREYE ULAŞTI

UNICEF’in Bangladeş Temsilcisi Sheldon Yett, 3,2 milyonu çocuk olmak üzere 8,4 milyondan fazla insanın sağlık, beslenme, temizlik ve güvenlik açısından risk altında olduğunu söyledi.

AW214023_01
Rüzgar hızı saatte 135 kilometreye ulaşan kasırga, Bangladeş’in güneyindeki Mongla limanı ve Hindistan’ın Batı Bengal kentindeki Sagar Adaları’nı geçerek dün akşam karaya indi. (İHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Korkunç an!  Herkesin gözü önünde kendini boğduKorkunç an! Herkesin gözü önünde kendini boğdu
Evlerine, araçlarına, arazilerine el konuldu!Evlerine, araçlarına, arazilerine el konuldu!
Sosyal medyada bu görüntüler konuşuluyor!  Mersin'de bir sapık tavuğa tecavüz etti...Sosyal medyada bu görüntüler konuşuluyor! Mersin’de bir sapık tavuğa tecavüz etti…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu